Положення

про щорічний обласний (заочний) фольклорний фестиваль

«Фольклор - фест» серед учнів загальноосвітніх, позашкільних та

професійно-технічних навчальних закладів Херсонської області

І. Загальні положення

1.1. Завданнями щорічного обласного (заочного) фольклорного фестивалю «Фольклор - фест» серед учнів загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів Херсонської області(далі – фестиваль) є:

розвиток українського самодіяльного мистецтва;

відтворення та популяризація народних звичаїв, традицій та обрядів;

сприяння розширенню мистецько-художнього світогляду учнів загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів, збагачення їх духовності;

реалізація творчого потенціалу учнівської молоді на основі кращих зразків культурної спадщини українського народу;

пошук талановитої, творчо обдарованої учнівської молоді загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів Херсонської області.

1.2. Організаторами фестивалю є Херсонський державний будинок художньої творчості, Федерація дитячих громадських організацій Херсонської області «Веселкова країна дитинства».

1.3. Безпосереднє керівництво організацією проведення фестивалю покладається на організаційний комітет (далі – оргкомітет), персональний склад якого затверджується наказом Херсонського державного будинку художньої творчості.

1.4. Журі фестивалю формується з числа фахівців з вокалу, хореографії, театрального мистецтва. Персональний склад журі затверджується рішенням організаційного комітету.

1.5. Журі фестивалю розробляє та подає оргкомітету для погодження методику голосування, приймає рішення щодо визначення та нагородження переможців та призерів фестивалю.

1.6. Організатори залишають за собою право вносити зміни та доповнення до цього Положення.

ІІ. Умови та порядок проведення фестивалю

2.1. До участі у фестивалі запрошуються учні загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів Херсонської області, які беруть участь у фестивалі колективно (художні колективи) у жанрі фольклорного мистецтва.

2.2. Фестиваль проводиться щорічно у січні-травні в загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах Херсонської області.

2.3. Фестиваль проводиться у формі театралізованих концертів, відеозаписи яких є конкурсними роботами. Тривалість театралізованого концерту – до 30 хвилин.

2.4. Графік проведення театралізованих концертів в навчальних закладах Херсонської області затверджується оргкомітетом в межах строку проведення фестивалю.

2.5. Надається заявка (колективна) на участь у щорічному обласному (заочному) фольклорному фестивалі «Фольклор - фест» серед учнів загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів Херсонської області (форма якої наведена у додатку).

2.6. Театралізований концерт включає виступи учасників з української традиційної обрядовості в номінаціях:

2.6.1. Номінація «Сімейні обряди та звичаї».

Вимоги до виступу: художній рівень репертуару, режисерський задум та засоби його втілення, оригінальність, рівень виконавської майстерності, сценічна культура виконавців (костюм, художнє оформлення та музичний матеріал), дотримання фольклорної лексики.

2.6.2. Номінація «Календарні свята та розваги».

Вимоги до виступу: художній рівень репертуару, режисерський задум та засоби його втілення, оригінальність, рівень виконавської майстерності, сценічна культура виконавців (костюм, художнє оформлення та музичний матеріал), дотримання фольклорної лексики.

2.7. Для визначення переможців та призерів фестивалю відеозапис театралізованого концерту надсилається до 20 квітня поточного року до Херсонського державного будинку художньої творчості (73000, м. Херсон, вул. Суворова, 3), з відміткою: на фестиваль «Фольклор - фест». Довідкова інформація щодо умов та порядку проведення фестивалю надається за телефонами: (0552) 26-46-20, (0552) 26-42-65.

2.8. Відеозапис театралізованого концерту надсилається у форматі (DVD, (AVI)). До відеозапису театралізованого концерту додається програма театралізованого концерту із зазначенням назви навчального закладу Херсонської області, тривалості театралізованого концерту, кількості учасників та тривалості виступів у номінаціях.

III. Визначення та заохочення переможців

3.1. Оцінювання виступів здійснює журі фестивалю на підставі таких критеріїв:

виконання вимог до виступів, зазначених у пункті 2.6 розділу II цього Положення;

художній рівень репертуару;

ступінь виконавської майстерності;

сценічна культура.

3.2. Кожний критерій оцінюється від одного до десяти балів. Система підрахунку балів здійснюється за формулою: загальна кількість балів за виступ поділена на кількість членів журі становить середній бал.

3.3. Переможці (I місце) та призери (II, III місця) фестивалю визначаються у кожній номінації окремо за отриманим середнім балом.

3.4. Переможці фестивалю нагороджуються дипломами I ступеня, призери – дипломами II-III ступенів.

3.5. Переможці фестивалю рекомендуються до участі у всеукраїнських, регіональних, обласних культурно-мистецьких заходах та благодійних акціях.

3.6. Рішення журі є остаточним і перегляду не підлягає.

Заступник директора з НВР В.В. Петрова

Голова КР ФДГОХО «Веселкова країна дитинства» В.В. Висовень

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi